Bolesti zad a kloubů

Bolesti zad a kloubů

Hlavní příčinou onemocnění pohybového ústrojí bývá nedostatek pohybu a nedostatečné cvičení. Často lidé mají tendenci svalit problémy s klouby na  přepracování a vyhnout se lékařům, což také vede ke komplikacím situace.

Celkově neopatrný přístup ke zdraví – v důsledku moderního rychlého rytmu života – vede k vážným problémům. Všeobecně lze říci, že onemocnění kloubů často vede i k invaliditě. Samozřejmě, zanedbání včasné léčby, onemocnění jen zhoršuje.
V neposlední roli tu hraje i věk – kloubů a celý „podpůrný mechanismus“ těla banální nošení.
Obecně platí, že nemoce kloubů jsou rozděleny do dvou hlavních skupin: degenerativních a zánětlivých onemocnění.
Zánětlivé onemocnění je ve většině případů – artritida různého typu, revmatoidní artritida, psoriatické, tuberkulóza a metabolické onemocnění.

Příznaky artritidy jsou známé : celková bolest kloubů, která se zvyšuje s pohybem, omezení mobility různé stupně zduření v oblasti kloubů a viditelné změny jejich formy; někdy je doprovázena artritida i horečkou.

Rozlišují se chronické a akutní formy : akutní artritida doprovází silnou bolest, která se náhle ojeví, chronická varianta se může vyvíjet pomalu v průběhu let.
Příčiny – některých infekčních onemocnění, poranění a mikrotraumata, alergie, nedostatek vitamínů a dalších látek potřebných pro organismus, poruchy nervového systému.
Mezi zánětlivá onemocnění jsou často diagnostikována jako burzitida, nebo zánět v okolí kloubu – obvykle v důsledku zranění degenerativního onemocnění zvané artróza.
Během vývoje onemocnění postihuje všechny složky společných prvků. Obvykle je to doprovázeno skupinou chorob z následujících příznaků: bolest, omezující pohyblivost kloubů, ztuhlost a to zejména v ranních hodinách.

Nejčastěji artritida – je výsledkem genetické predispozice, obezita a porucha v hormonální rovnováze.

Komentáře