Můj příběh

Moje poslání je pomáhat lidem a zvířatům od bolesti a nemoci východní medicínou.

Zdraví není všechno, ale bez zdraví je bohatství k ničemu.

Konečně jsem šťastná, změnila jsem své hoby, kterému se věnuji od dětství na podnikání. Byla to dlouhá a bolestivá cesta.,  ale stála za to!

Otevřela jsem internetový obchod s alternativní medicínou, který se jmenuje E-byliny, v něm jsem uplatnila  své celoživotní vědomosti. V e-shopu  prodávám  čaje,  mastě,  balzámy, oleje, extrakty, tinktury, sirupy, kosmetiku, byliny, vitamíny atd., produkty jsou hlavně  dovezené z východu.

 

Svojí práci  půjčovnu historických, maškarních a společenských kostýmů, kterou jsem do té doby dělala, mám jako koníčka. Podnikat jsem začala hned v listopadu 1989, a až do celosvětové krize se mi dařilo velmi dobře. Založila jsem firmu Ladanu,  kde jsem hlavně podporovala amatérská divadla s vybavováním historických her. Kostýmy jsem sama navrhovala, vytvářela střihy a ze začátku s bratrem jsme je sami šili.

Později jsem podnikání rozšířila o kamenný obchod s divadelními doplňky a šicí dílnu, kde švadleny zhotovovaly oěvy na zakázku.

Když nastala světová krize, začaly zakázky ubývat. Hodně organizací mělo zájem jen o vypůjčku zdarma. Všichni začali šetřit - amatérská divadla přestala hrát, tanečních vystoupení na plesech ubylo a ani maškarních bálů se tolik nepořádalo. Nakonec jsem z finančních důvodů musela uvolnit dílnu a hlavní obchodní prostory, které jsme přes 18 let využívali.

 

Po celou dobu mého podnikání, máme maskoty – Sibiřského huskyho v té době to byl můj pes Tomáš. Obchodní prostor byl jeho oblíbený, zvlášť parapet na okně, kde celé hodiny ležel, pozoroval lidi a zvířata na ulici. Tomášovi se velmi nelíbilo, když jsme kostýmy odváželi, celý měsíc co jsme stěhovali to dával nahlas najevo  a vždy zalezl do svého pelíšku a nechtěl vůbec vylézt.

Na úplně poslední stěhovací jízdu, která se měla konnat už v deset večer, nám v prostorách zůstal už jen Tomáškův pelíšek a vedle něho jeden pytel s věcma. Tom než jsme stačili věci naložit do auta, nám utekl z domu na ulici.

S bratrem jsme nejdříve čekali před domem, že se Tomáš vrátí a pak přes hodinu, různě objížděli střed Prahy, ale Toma jsme nikde neviděli. Bylo mi jasné, že je někde schovaný a přijde, až to on uzná za vhodné.

Bratrovi se při hledání udělalo hrozně špatně, říkál, že snad nemá půlku těla, že mu hoří, tak šel domů si lehnout.  Poslední jízdu jsme neuskutečnili.

Zůstala jsem sama čekat před domem, když mi náhle zazvonil telefon. Volali z psího útulku, že mého psa dchytili před obchodem. Jeden občan telefonoval, že pes sedí sám před vchodem, a on se ho bojí, že nemůže kolem něho projít po chodníku, musela přiject odchytová služba. Zaměstnanec z útulku mi řekl, že nikam nemám chodit, ať na psa počkám doma. Tato informace mi byla podezřelá. Během půl hodiny, mi telefonovala maminka, že je u nás doma policie, Tomáš umřel.

 

Tak takhe jsem skončila s jedním podnikáním, které jsem měla přes dvacet let. Myslela jsem, že to bude i můj konec...

Další den jsem si Toma vyzvedla, předával mi ho veterinář, který ho také vyšetřil. Tomáše ranila mrtvice, když ho policie nakládala od domu do auta. Je pochován na chatě na místě, kde si zahrabával kostičky.

 

V pytli, který zůstal  v obchodě s pelíškem, byly složené moje zápisky a knihy o bylinkách, masážích, čínské medicíně, atd. , které jsem jednou přinesla do půjčovny, když se o tu mojí ,, sbírku ,, zajímala jedna kolegyně.

Došlo mi, že můj pes mi dal vlastně směr, jakou cestou se mám dát a v čemu se  mám věnovat.

 

I když jsem se narodila v Praze u Vltavy, přesto od dětských let jsem spjata s krajem, který byl známý pěstováním jahod, Jablonná nad Vltavou. Kde moji prarodiče jako jediný na okrese Benešov, vydrželi až do roku 1978  soukromně hopodařit. Byli Bio zemědělci, neuznávali chemické ošetření rostlin. 

Práci v zemědělství znám velmi dobře, už od pěti let jsem  plela a sbírala jahody na poli. První rady jak se byliny sbírají,  jejich sušení, postup při zpracování, zda jsoun vhodné na čaj, na tinkturu, obklady, nebo koupele, co se z které byliny dá zpracovat a na jaké nemoci se dá použt, mne naučila maminka.

Ta tyto rady měla od své  babičky, vyhlášené bylinkářky, mlynářky z Červeného.

 

Mé první vydělané peníze byli ze sběru a sušení bylin. Když jsem byla ještě na základní škole, měla jsem svoje pole s heřmánkem, později s jahodami.

 

V alternativní medicíně, je stále co se učit,  já jsem už absolvovala a ještě budu, různé kurzy a semináře,  byliny v Čechách, zázračné byliny, základní masáž, čínnskou masáž, lymfatickou masáž, reflexní masáž, Reiki, Shamballu, Shiatsu atd.

Například Reiki a masáže využívám i na léčbu psů a koček. Mám několik stálých psích, pacientů, kteří když mne vidí, v Praze na ulici, běží ke mne a chtějí dostat Reiki i když jim nic není.

 

P.S. Když teď dávám Reiki zvířatům, tak cítím, že je u mne Tomáš a posílá packy se mnou.